Fakültemiz Öğrencileri Proje Yarışmasında Dereceye girdi

19 Aralık 2023 Salı

Region Friuli Venezia Giulia (Law 19/2000) tarafından desteklenip, üniversitemiz yürütücülüğünü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç’ın yaptığı “Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik entegre müdahale planı ve mavi büyüme çerçevesinde politikaların ve toplulukların geliştirilmesine yönelik deniz-kıyı eyleminin uygulanması” (INTOCLUB) projesi kapsamında düzenlenmiş olan Mavi Büyüme Fikir Yarışması sonuçlandı.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törende ödülleri verildi.

Programda Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, farklı başlık ve konularda proje hazırlayan öğrencilerimizden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bu tür faaliyetlerin başta üniversitemiz olmak üzere ilimiz ve ülkemiz adına çok önemli olduğunu ifade eden Rektörümüz, göstermiş oldukları çaba ve başarılardan dolayı öğrencileri tebrik etti.

Yarışmada üçüncü olan Fakültemiz öğrencileri Mücahit GÖKGEZ, Kadir KOKKMAZ, Faruk GENÇKURT ve Toygar Tibet GENİŞ' e hediyeleri ve katılım belgeleri Rektörümüz tarafından verildi.

Proje kapsamında öğrencilere, Dijitalpark Teknokent tarafından İş Planı Hazırlama ve İş Modeli, Teknoloji Yol Haritası, Dijital&Yeni Medya Yönetimi, Yalın Girişimcilik ve Rekabetçilik Analizi konularında girişimcilik eğitimleri verildi.