2021-2022 Bahar Yarıyılı Açık Deniz Stajı-7 Ay/Long Term Sea Traning-7 Months Sınav Tarihleri Hakkında

22 Aralık 2021 Çarşamba

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü “Açık Deniz Stajı-7 Ay/Long Term Sea Traning-7 Months” dersi sınav değerlendirmesi için 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Bahar Yarıyılı Bölüm Staj Komisyonunun toplanacağı tarihler aşağıdaki gibi olup, bu tarihler dışında “Açık Deniz Stajı-7 Ay/Long Term Sea Traning-7 Months” dersi için değerlendirme sınavı yapılmayacaktır. Öğrenclerin sınav için belirtilen tarih ve saatte staj dosyaları ile birlikte Staj Değerlendirme odası önünde hazır olmaları gerekmektedir.
Öğrencilerimiz aşağıda belirtilen tarihe kadar staj defterleri ve ilgili evrakları Fakültemize teslim etmekle yükümlüdürler. Belirtilen tarihe kadar ilgili evrakları tarafımıza ulaştırmayan öğrenciler değerlendirme sınavına alınmayacak ve bir sonraki sınav dönemini beklemek durumunda kalacaklardır.
 
Bahar Yarıyılı İçin:
1’inci Sınav;
 • Staj Evraklarının Fakülteye Teslimi İçin Son Tarih: 31 Ocak 2022,                   
 • Sınav Tarihi: 16 Şubat 2022, saat: 9:30-17:00
Fakülteye Teslim Edilmesi Gereken Evraklar Listesi
 1. Staj Değerlendirme Formu
 2. Staj Defteri ve Ek Dosyaları
 3. Öğrenci Staj Sicil Fişi ve Değerlendirme Formu (kapalı zarf içinde ve onaylı)
 4. Ships Particulars, Gemi Özellikleri
 5. Pasaport ve Gemiadamı cüzdanının kimlik bilgileri sayfası ile yurda giriş çıkış kayıtlarının bulunduğu sayfalarının fotokopisi
 6. Emniyet Müdürlüğünden ya da e-devlet üzerinden alınan yurda giriş çıkış kaydı belgesi
 7. Personel Listesi (Öğrencinin gemiden alacağı ve kendi adının geçtiği Gümrük veya Liman Başkanlığı onaylı personel listesi-özellikle kabotaj seferi yapan bir gemiye ya da Türkiye karasularındaki herhangi bir gemiye katılım olacaksa katılışın ve ayrılışın olduğu tarihleri içermelidir)
 8. Kabotaj seferi yapan gemilerde staj yapanlardan gemiden ayrılma limanı başkanlığı tarafından onaylanmış hizmet belgesi
 9. Deniz Hizmet Belgesi (Kaptan ve Şirket tarafından onaylı)
 10. Tersanede geçen staj dönemi için tersaneden alınan hizmet belgesi (ilgili makam onaylı)