2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı

24 Haziran 2022 Cuma

Fakültemizin 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla kutlandı. Mezuniyet töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Fakültemizin tanıtım filminin izlenmesi sonrasında Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ferhat KALAYCI açılış konuşmalarını yaptı. Dekanımız konuşmalarına Fakültemizi yaptıran,  gerekli tüm altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak üniversitemize hibe eden ve Aralık 2020’de aramızdan ayrılan hayırsever iş insanı Merhum Turgut KIRAN beyefendiyi rahmet ve minnetle anarak başladı. Fakültemize yeni kazandırılan simülatör merkezi, GMDSS simülatör laboratuvarı ile birlikte birçok eğitim-öğretim araç ve gereçlerin bulunduğu bir yatırımı Fakültemize kazandırdıklarından dolayı mutluluğunu ifade etti. Bu yatırımı fakültemize kazandırılmasını sağlayan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tamer KIRAN’a ve tüm yönetim kurulu üyelerine, Fakültemize gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerinden dolayı da İlçemiz Kaymakamı Bekir YALÇIN’a, Belediye Başkanımız Selim METİN’e teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.
Törende daha sonra, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral ERDOĞAN,  İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer KIRAN, Derepazarı Belediye Başkanı Selim METİN ve Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Ali BİLGİN birer konuşma yaptılar. Mezuniyet töreni mezunlarımızın takdimi ve mezunlarımız adına Fakülte birincimizin konuşması, dereceye giren mezunlarıma hediye, plaket ve başarı belgelerinin takdimi, video gösterimi, mezunlarımıza başarı belgelerinin takdimi, mezuniyet andının okunması ve kep atma merasimi ile son buldu.
Mezuniyet Törenine Derepazarı Kaymakamı Bekir YALÇIN, Derepazarı Belediye Başkanı Selim METİN, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Ali BİLGİN, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan YILMAZ, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral ERDOĞAN, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer KIRAN, Derepazarı İlçe Jandarma Komutanı Ünsal KIRMIZIGÜL, Derepazarı İlçe Emniyet Amiri Vekili Burak ÖZYURT, Rize Liman Başkanı Uğur UZUNOĞLU, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Muzaffer FEYZİOĞLU, Türk Kılavuz Kaptanları Derneğinden Kaptan Ahmet Avcılar, Deniz Trafik Operatörleri Derneğinden Kaptan Ahmet DENİZ,  İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan NAİBOĞLU, Timur Taylan KALKAVAN, İl ve İlçemizin yöneticileri, Fakültemizin akademik ve idari personeli ile öğrenci yakınları katıldı.