2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı

15 Haziran 2023 Perşembe

Fakültemizin 2022-2023 Akademik Yılı mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla kutlandı. Mezuniyet töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Fakültemizin tanıtım filminin izlenmesi sonrasında Fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. Ferhat KALAYCI açılış konuşmalarını yaptı. Dekanımız konuşmalarında Fakültemize yeni kazandırılan Köprüüstü simülatörü, GMDSS simülatörü ile birlikte birçok eğitim-öğretim araç ve gereçlerin bulunduğu bir yatırımı Fakültemize kazandırdıklarından dolayı memnuniyetini ifade etti. Dekanımız konuşmalarının sonunda, bu yatırımları Fakültemize kazandırılmasını sağlayan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tamer KIRAN’a ve yönetim kurulu üyelerine, Fakültemiz öğrencilerine burs ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında katkı ve destek veren Turgut Kıran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tahir KIRAN’a, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat KIRAN’a, Fakültemize gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerinden dolayı İlçemiz Kaymakamı Sayın Bekir YALÇIN’a, Belediye Başkanımız Sayın Selim METİN’e teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.
Törende daha sonra, Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Yusuf YILMAZ, İlçemiz Kaymakamı Sayın Bekir YALÇIN birer konuşma yaptılar. Mezuniyet töreni mezunlarımızın takdimi ve Fakültemizin tanıdım filminin izlenmesinin ardından, mezunlarımız adına Fakülte birincimizin konuşması, dereceye giren mezunlarımıza hediye, plaket ve başarı belgelerinin takdimi, mezun öğrencilerle ilgili video gösterimi, mezunlarımıza başarı belgelerinin takdimi, mezuniyet andının okunması, sonrasında Fakültemize yaptıkları katkı ve desteklerinden dolayı Derepazarı Kaymakamı Sayın Bekir YALÇIN’a ve Derepazarı Belediye Başkanı Sayın Selim METİN’e plaket takdim edildi. Tören mezunlarımızın kep atma merasiminin ardından tüm katılımcılara ikram sunumundan sonra son buldu.
Mezuniyet Törenine Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Yusuf YILMAZ, Derepazarı Kaymakamı Sayın Bekir YALÇIN, Derepazarı Belediye Başkanı Sayın Selim METİN, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Sayın Prof. Dr. Nebi GÜMÜŞ ve Sayın Prof. Dr. Mete AVCI, Derepazarı İlçe Jandarma Komutanı Ünsal KIRMIZIGÜL, Derepazarı İlçe Emniyet Amiri İsmail AKIN, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Muzaffer FEYZİOĞLU, Rize SAGET-34 Bot Komutanı Sayın SG. GV. BCVŞ Mustafa Kürşat TAŞTAN, Pasifik Gemi İşletmeciliği Direktörü Kaptan Sayın Ali Yaşar BİBER, ARKAS Holding Deniz Ticaret Filosu İnsan Kaynakları Müdürü Kaptan Sayın Ferit GÖKDENİZ, İl ve İlçemizin yöneticileri, Fakültemizin akademik ve idari personeli ile öğrenci yakınları katıldı.
 
TKDF 2023 Yılı Tanıtım Filmi için tıklayınız.